מחשבון הלוואה

האם קיים מחשבון הלוואה שיגיד לי כמה אני יכול לקבל?

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים לוקחים הלוואה מסיבות שונות. יש מי שמעוניין לקחת הלוואה כדי לשפר משהו בחייו כמו שיפוץ בבית, חידוש הגינה, החלפת הרכב או מכל סיבה אחרת שלא תהיה. ויש מי שלוקח הלוואות כדי לסגור מינוס, כדי לשלם חובות וכן הלאה. לא משנה מה הסיבה שאתם רוצים לבקש הלוואה, עם מחשבון הלוואה תוכלו לדעת מה גובה ההלוואה שתוכלו לקבל, מה גובה ההחזר החודשי ולקבל תמונה ראשונית כללית כדי לתכנן את המסלול החדש שלכם. 

בישראל רבים לוקחים הלוואות, למעשה זו אחת המדינות שגובה האשראי בה הוא מאוד גבוה. צעירים, פנסיונרים, נשים וגברים לוקחים הלוואות כדי לשמור על סגנון חיים מסוים שהם מעוניינים לשמור, בין אם לקנות רכב חדש יותר, בין אם לתכנן את חתונת החלומות שהזוג תמיד חלם, בין אם לחדש את הרהיטים של הבית ולמעשה מכל סיבה שלא תהיה. 

מהם השלבים לקבלת הלוואה? 

ישנן דרכים רבות לקבל הלוואה, יש מי שפונה קודם כל לבנק, ובעיקר לבנק בו מתנהל חשבונו. הבנק מסתכל על ההיסטורית החשבון, בוחן את האשראי שיש בחשבון, מוודא מה היה לאורך השנים, האם בעל החשבון היה במינוסים? האם חזרו לבעל החשבון שיקים? האם הוא עמד בכל חובותיו? ועוד. הבירוקרטיה הארוכה שהבנק מעביר את בעל החשבון אינה נעימה, ואם הבנק רואה כי הלקוח הזה מהווה סיכון, הבנק יעלה את הריבית כדי להיות בטוח יותר במתן ההלוואה. 

דרך שנייה שמאוד מקובלת בשנים האחרונות הוא פנייה לגופי מימון חוץ בנקאיים, אלו חברות ביטוח או בכלל חברות שבנק ישראל אישר להן לתת הלוואות מחוץ לשרשרת הבנקאית. אפשר לפנות לחברות אלו באמצעות שיחת טלפון או באתר האינטרנט שלהן, שם במקרים רבים תכלו למצוא מחשבון הלוואה שיציג בפניכם תמונה כללית או לחילופין למלא את הפרטים שלכם באתר ונציג יחזור אליכם עם כל הפרטים בהקדם. גם הגופים החוץ בנקאיים וגם הבנקים עצמם קובעים את סכום החזר ההלוואה בהתאם לחוק וגם בהתאם ללווה ורמת הסיכון שהם לוקחים על עצמם כדי לתת את הכסף למבקש. 

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."