תנור חימום

תנור חימום גז ללא ארובה – טיפים לקנייה

ישראל היא לא מדינה קרה במיוחד, אבל גם כך אנחנו כמובן זקוקים לפתרונות חימום, ואחת האופציות היותר מומלצות היא תנור חימום שפועל על בסיס גז, כלומר קמין גז. תנורי חימום מסוג זה הינם יעילים מאוד ובנוסף משדרגים במידה ניכרת את האסתטיקה של החלל שאותו הם אמורים לחמם, ובעידן שבו לאסתטיקה תפקיד מרכזי בחיינו בכל מקרה, זהו יתרון משמעותי.

למה קמין גז הוא קנייה משתלמת?

תנור חימום גז ללא ארובה הוא קנייה משתלמת מאוד. אמנם מדובר בפריט לא זול, עלותו היא כמה אלפי שקלים ויכולה להגיע גם ל-12,000-13,000 ₪, אולם עלות השימוש השוטף בפתרון חימום זה נמוכה למדי, בזכות המחיר הנוח של הגז ובוודאי שביחס לחשמל, וגם ביחס לתנורי חימום אחרים שפועלים על בסיס נפט או עצים – כך שלאחר ההשקעה החד-פעמית, מושג חיסכון בלתי מבוטל מדי חודש.

בנוסף קמין גז מגיע עם תרמוסטט אשר מאפשר לנו לשלוט בטמפרטורת החדר באופן יעיל מאוד, ובדרך זו גם ליהנות ממידת החום האידיאלית וגם לחסוך בהוצאות שכן תנור החימום פועל רק כשבאמת יש בכך צורך. עוד יתרון של ממש על פני סוגי קמינים אחרים (קמין נפט וקמין עצים) הוא שהגז ממילא זורם אל הבתים שלנו (לצרכי בישול, וניתן גם להשתמש בו לטובת חימום מים במקום הדוד החשמלי) ואין צורך לרכוש אותו במיוחד או לוודא שהוא לא נגמר (כפי שעלול לקרות עם נפט או עצים).

בנוסף, תנור חימום גז ללא ארובה הוא פתרון חימום ידידותי מאוד לסביבה, יותר מפתרונות החימום האחרים הקיימים, ומאחר שהאחריות על כדור הארץ משותפת לכולנו, וכל מי שרוצה שגם הדורות הבאים יוכלו לנהל את חייהם על הכדור הזה בנחת מחויב לצמצם את זיהום האוויר, זהו עוד יתרון לטובת קמין הגז.

חשוב להדגיש כי התקנת תנורי חימום מסוג זה מחייבת הזמנת טכנאי גז מוסמך, וכמו כן נדרשת בדיקת גז תקופתית מדי שנה, כדי לוודא שהמערכת תקינה לחלוטין.

מה חשוב לבחון כשקונים תנור חימום גז?

בעת קניית תנור חימום גז ללא ארובה, ישנם 3 פרמטרים שחשוב לבחון: ראשית, ההספק של התנור. ככל שנתון זה גבוה יותר, כך התנור יחמם מהר יותר את החלל, ובפרט יש לכך חשיבות בחללים גדולים או באזורים קרים במיוחד. פרמטר שני הוא המראה של הקמין, שבאופן טבעי אמור למצוא חן בעיניכם, ולא פחות חשוב, ליצור הרמוניה מוצלחת עם שאר הפריטים בחלל שבו הוא אמור לפעול, ופרמטר שלישי הוא היצרן – מומלץ בחום לרכוש פתרונות חימום רק של יצרנים מוכרים כך שתוכלו להשתמש בהם בראש שקט ולדעת שהם אמינים ובטיחותיים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *