כושר גופני אינטנסיבי – כי תוצאות מגיעות מעבודה

העולם המהיר שלנו דורש מענה מהיר, כאשר יותר ויותר אנשים מגלים שאימוני כושר קונבנציונאליים פשוט לא עושים את העבודה. מי שרוצה תוצאות בשטח, ורוצה אותן מהר, צריך לעבוד בצורה אינטנסיבית, ממוקדת, חזקה ומכוונת היטב על המטרה – כושר גופני.

אין תירוצים, ואין קיצורי דרך, כדי להגיע לתוצאות הרצויות, הן ברמת הכוח והסיבולת שלכם והן ברמת המראה החיצוני, צריך לעבוד. סיבולת לב ריאה, כוח מתפרץ בשרירים, והיכולת להחזיק מאמץ רב ומתגבר לפרקי זמן הולכים וגדלים – זה סימן לשיפור מתמשך בכושר הגופני שלכם. כל השאר זה פשוט לא מספיק טוב.

אימון כושר משמעותי:

אימון כושר שבאמת עושה הבדל, ומעורר את הגוף לפעולה של שיפור, שדרוג, בניית שריר וכיו"ב, הוא אימון איכותי. אימונים שכאלו דורשים לפחות 45 דקות, ועדיף אפילו שעה. פחות מזה אתם מדברים על מאמץ לא אפקטיבי, וחבל על הזמן שלכם.

אימון משמעותי באמת מפעיל את כל קבוצות השריר, מעלה את הדופק, ואחת מתופעות הלוואי הברורות של מאמץ גופני הדורש מהגוף לעבוד ולהתחזק זו הזעה אינטנסיבית. אימוני כושר "מסורתיים" של דחיקת משקולות למשל, לא מובילים להזעה כל-כך מהר. לעיתים קרובות אפשר להעביר אימון שלם של דחיקת משקלים בלי להזיע, או עם כמה טיפות קטנות שמבצבצות על המצח. אימונים אלו הרבה פחות אפקטיביים מאימונים שמעודדים הזעה רצינית, שהיא סימן שהגוף עובד, ועובד חזק.

איזה תוצאות רואים בשטח?

באימון אינטנסיבי מסוג רבל1 אתם שורפים קלוריות ומחזקים שרירים. האימון הזה מביא את הגוף לגבולות שלו, ומפעיל מערכות שונות בגוף כדי להביא אותן למלוא הפוטנציאל. הלב מאיץ ומתחזק, הריאות עובדות בכל הכוח, מערכות שרירים שונות עובדות ברמות אינטנסיביות משתנות, ועוד. הפעילות המגוונת מאלצת את הגוף לחשב מסלול מחדש, ולבנות מאסת שריר, לצד חיווט התקשורת בין המוח לגוף, דרך מערכת העצבים.

התוצאה היא שיפור בקואורדינציה, בריכוז, ביכולות הפיסיות והקוגניטיביות כאחד, או במילים אחרות – שיפור בכל הדבר הזה שהוא אתם. אימוני רבל1 מביאים את המתאמנים לשיא היכולת, וכך דוחפים את הגוף לשיפור מתמיד.