קמינים

אילו סוגי קמינים ישנם ואיך לבחור ביניהם?

אם בעבר קמין נתפש כפריט שמתאים לבקתות עץ בלב הרים מושלגים או לבתים יוקרתיים במיוחד, בשנים האחרונות המגמה השתנה במידה משמעותית. חברו לכך מספר סיבות – המחיר שאינו גבוה יתר על המידה, ההבנה שכדאי להשקיע בחיים עם איכות, התרומה של פתרון החימום גם לאסתטיקה של המרחב בו הוא מותקן, החמימות הנעימה שמפיצים קמינים וגם לאפשרות לבחור בין מספר סוגים יש תרומה לפופולריות שלהם.

גז, נפט או עץ?

הפרמטר העיקרי שמשפיע על הבחירה הוא חומר הגלם שמספק לנו את החום המיוחל: נפט, גז או עצים. קמין עצים הוא האופציה הזולה ביותר מבחינת מחיר הקנייה אם כי מצד שני עלות החימום עצמו יחסית גבוהה, קמין נפט (או סולר) מתאפיין בעיקר בתחזוקה מינימלית, ואילו היתרון הבולט של קמיני הגז הוא השליטה המלאה שיש לנו על הטמפרטורה בחדר – מוצר זה מגיע עם תרמוסטט, כך שברגע שמושגת החמימות המדויקת הרצויה, מופסקת זרימת הגז אל הקמין. עוד יתרון של קמיני גז הוא הידידותיות לסביבה בזכות היעילות האנרגטית הגבוהה של משאב זה.

היתרונות של כל הסוגים

לצד ההבדלים, ישנו גם מכנה משותף נרחב בין אותם 3 סוגי קמינים.

ראשית, כולם מפיצים חום נעים מאוד ועושים זאת מבלי לייבש את האוויר (דבר שמאפיין את פעילותם של מזגנים ושל חלק מסוגי התנורים). שנית, הן קמין עץ, הן קמין גז והן קמין נפט מוסיפים לכל חדר אסתטיקה יוקרתית ומייצרים תחושות מבורכות של רומנטיקה ושלווה עמוקה.

בנוסף, לא משנה מהו סוג הקמין שבחרתם, בכל מקרה ישנם דגמים רבים כך שניתן להגיע להרמוניה מוצלחת במיוחד בינו לבין שאר הפריטים בחדר.

על מה חשוב להקפיד כשמתקינים קמינים שונים?

כשמתקינים קמינים שפועלים על בסיס גז, חשוב מאוד להקפיד על התקנה מקצועית שאותה מבצע טכנאי גז מוסמך ובעל ניסיון בביצוע פעולה ספציפית זו. קמיני עצים מחייבים פתרון אחסון לעצים ששומר עליהם יבשים וכמובן הצטיידות בעצים כך שתמיד תוכלו להסיק את הקמין כשהטמפרטורות צונחות. קמין נפט נחשב פתרון אמין מאוד, ומיכל אחד של נפט או סולר יכול להספיק גם לחורף שלם.