צעצועים לתינוקות

צעצועים לתינוקות – איך צעצועים מעודדים התפתחות קוגניטיבית?

כאשר אנחנו קונים צעצועים לתינוקות אנחנו לא עושים זאת רק בשביל שהם ישמחו אלא גם בשביל לעודד את ההתפתחות הקוגניטיבית שלהם. מחקרים רבים הראו שצעצועים שונים כמו למשל משטח אוניברסיטה או מוביילים שונים מעודדים את ההתפתחות השכלית של תינוקות כבר מגיל יום ומעודדים אותם לחשוב יותר. בשביל שתינוק יתפתח מבחינה שכלית אנחנו צריכים לגרות אותו ולספק לו חוויות מעניינות ומעשירות שיאפשרו לו לשחק בהנאה ולהתפתח תוך כדי.

צעצועים לתינוקות – איך צעצועים מעודדים התפתחות פיזית? 

צעצועים לתינוקות מעודדים לא רק את ההתפתחות השכלית והרגשית של התינוק, אלא גם את ההתפתחות הפיזית שלו. אם אנחנו רוצים למשל לעודד את התינוק שלנו להתחיל ללכת אנחנו יכולים לקנות לנו צעצוע מסוג בימבה שמעודד תינוקות להתחיל ללכת. צעצוע כמו מובייל למשל יכול לעודד תינוקות לנסות להרים ידיים ולתפוס חפצים. חשוב שנתאים את הצעצועים של התינוקות שלנו לשלב ההתפתחותי בו הם נמצאים בהתאם לגיל שלהם.

מה כדאי לקנות לתינוק שרק נולד?

אז איזה צעצועים לתינוקות כדאי לקנות לתינוק שרק נולד? צעצועים שמתאימים לתינוקות שרק נולדו הם בדרך כלל:

  • בובות בעלות מרקם רך
  • מובייל
  • ספר עם תמונות
  • רעשן

מוצרים אלו יכולים לסייע לתינוקות להירדם ולישון טוב יותר בלילה. חשוב לא לנסות להכריח את התינוק שלנו לשחק עם צעצוע מסוים אלא לתת לו לבחור באופן שטבעי לו לאיזה צעצוע הוא הכי נמשך. אם יש צעצוע שהתינוק שלנו מראה העדפה כלפיו כדאי לנו לקנות כמה דגמים זהים ממנו בשביל שאם הצעצוע המקורי ילך לאיבוד יהיה לנו איך להחליף אותו.

תינוקות וילדים בכלל נקשרים מאוד לצעצועים שלהם. אם אנחנו רוצים לאפשר לתינוקות שלו להתפתח כמו שצריך אנחנו חייבים לקנות להם צעצועים שתואמים את הגיל שלהם ואת ההעדפה האישית שלהם. בעוד תינוקות מסוימים יעדיפו צעצועים בעלי מרקם קשה יותר אחרים יעדיפו דווקא צעצועים בעלי מרקם רך יותר. חשוב שנהיה מודעים להעדפות האישיות של התינוק שלנו ולא נלך נגדם אלא נזרום אותם.