צעצועים לכלבים – כיצד בוחרים את הצעצוע המתאים?

כלב הוא חברו הטוב של האדם, ובעלי כלבים רבים יעידו כי הכלבים שלהם הם החברים הכי טובים שלהם. אם היינו יכולים, היינו מבלים עם הכלבים שלנו כל היום, אך לצערנו אנחנו צריכים גם לצאת לעבודה ולבלות שם זמן רב, לצאת עם חברים לעתים, להיפגש עם המשפחה, וצריך משהו שיעסיק את הכלב שלנו בזמן שאנחנו לא נמצאים, ולשם כך ישנם צעצועים לכלבים. כעת נשאלת השאלה כיצד בוחרים את הצעצוע המתאים לכלב שלנו? קיבצנו עבורכם מספר פרמטרים חשובים לשים לב אליהם כאשר אתם רוכשים צעצועים לכלבים:

  1. גיל הכלב – חשבו על גילו של הכלב שלכם – לגורים לדוגמהצעצועים לכלבים יש שיניים מאוד רכות, ולכן חשוב לרכוש עבורם צעצועים מגומי רך על מנת שלא לפגוע בשיניים שלהם. בגיל הזה במיוחד הם רוצים ללעוס הכל, וצעצוע קשיח יכול לפגוע מאוד בשיניים שלהם, ולכן מומלץ לקנות צעצועים לכלבים שהם מיועדים ללעיסה, וציינו בפני המוכר כי מדובר בגור , הוא כבר ידע להכווין אתכם לצעצוע שיתאים עבור הכלב שלכם. לאחר שהכלב גדל, או אם יש ברשותכם כלב בוגר, אפשר כבר לקנות צעצועים קשיחים יותר וצעצועים כמו כדורים וחבלים ולשחק בהנאה עם הכלב שלכם!
  2. גודל הכלב – אם ברשותכם כלב קטן גודל הלסת שלו יהיה בהתאם. שימו לב שאתם לא קונים צעצוע שהוא גדול בהרבה מגודל הלסת של הכלב שלכם, מכיוון שזה יכול לפגוע בלסת שלו והוא גם פחות יהנה ממנו. הדבר תקף גם לגבי צעצועים לכלבים גדולים, אם יש להם לסת גדולה, שימו לב שאתם לא קונים צעצוע קטן מידי שהכלב יכול לבלוע, חס וחלילה.
  3. אופי הכלב – אופי הכלב יכול להיקבע פעמים רבות על ידי הגזע שלו – כלבים מסוג פיטבול, ויסלה, בוקסר ועוד, הם פעמים רבות כלבים עם הרבה מאוד אנרגיות. כשאתם קונים צעצועים לכלבים שלכם, התאימו את אופי הצעצוע לאופי הכלב שלכם – חבלי משיכה וכדורים יתאימו לכלבים אנרגטיים, ואילו צעצועים ממוקדי לעיסה כמו עצמות לכלבים יתאימו לכלבים רגועים יותר, שמעדיפים להתעסק במשהו ופחות לרוץ ולהוציא אנרגיה.