צבעים לשיער ללא המוניה

בריאות בראש: צבעים לשיער ללא אמוניה

צביעת השיער הפכה מזמן לסטאטוס בעולם היופי והטיפוח, וכבר שני עשורים שצביעת השיער הפכה למשהו פופולארי אצל גברים ונשים כאחד. שאלות לגיטימיות החלו להתעורר, כמו למשל לגבי בריאות חומרי הצבע –  צבעים לשיער ללא אמוניה או עם אמוניה?

עם הפופולאריות של צביעת השיער, ולא רק בגילאים מבוגרים בהם הצבע הטבעי של השיער מתרופף, והשערה הבוגרת משנה צבעה לכסוף ולבן, חלו שיפורים בעולם הצביעה, וכמובן בחומרים איתם עובדים הן במספרות והן במכירה לקהל הרחב לשימוש הביתי. כיום אתם יכולים לבחור ממגוון רחב במיוחד של צבעי שיער, עם או ללא אמוניה, ובמגוון גוונים שהולך וגדל בהתאמה מושלמת לטעם שלכם.

חסרונות ויתרונות של צבעים לשיער ללא אמוניה:

החיסרון המובהק היחידי בצבע שיער שאינו מכיל אמוניה הוא נגישות הגוונים. מכיוון שמדובר במוצרים חדשים יחסית, שמגיעים מעולם המודעות לבריאות הראש והשיער, הרי שעדיין לא הצליחו לייצר את מלוא הגוונים שיש בצבעים ה"רגילים" ומלאי האמוניה.

אך היתרונות של צבעים ללא אמוניה?

  • אין פגיעה בריאותית וסכנות לתופעות הלוואי של אמוניה
  • יש הזנה מעולה של השיער עצמו ושל שורשי השיער והקרקפת דרך ויטמינים בצבע
  • יש אפשרות לצבוע שוב ושוב, לאורך שנים, בלי חשש של פגיעה בשיער כלל

יותר ויותר אנשים, גברים ונשים כאחד, פונים היום לעבר הצביעה הטבעית נטול האמוניה בדיוק בגלל המודעות הגוברת לבריאות.

מה יש בצבעים לשיער ללא אמוניה?

קרטין – חומר ידוע שנועד לשמור על השיער מפגמים ושבירה, וזאת לצד חומצות אמינו שונות (חלבון סויה, חיטה וכיו"ב), כלומר חומרים טבעיים שפועלים בהרמוניה עם הגוף, אפילו מבפנים, כך שאין כל חשש של ספיגת החומרים מהקרקפת, ואין כל סיכון לשערה ולשורש.

אבל, ממש כמו במזון אורגני, השאלה הגדולה היא מה אין בהם, בצבעים לשיער ללא אמוניה, שהופך אותם למבוקשים, וזה, כמובן האמוניה. חומר זה נמצא בשימושים רבים בתעשייה, ולא רק בתעשיית הקוסמטיקה והצבע, אך אל נשכח שהאמוניה נחשבת רעילה לבני אדם, והיא פוגעת בריאות ועלולה, בריכוז גבוה, אף להוביל למוות, לכן לא פלא שרבים בוחרים בצבעים נטולי אמוניה.