סגירת חורף

סגירת חורף

לא מעט בתי קפה ומסעדות מתפרשים גם אל המדרכות, כך שנוצר מרחב אורבני שוקק חיים ומן הסתם גם בתי העסק עצמם יוצאים נשכרים בזכות השטח הגדול יותר שעומד לרשותם. בקיץ ובאביב מדובר בקונספט אידיאלי, אולם בחורף – גם אם בארץ הוא לא מאוד קשה – לא נעים לשבת בחוץ, חשופים לרוח ולטמפרטורות נמוכות יחסית, שלא לדבר על ימים שיש בהם גשם. על-מנת לא להצטמצם לשטח המקורה בלבד, מבצעים בתי הקפה והמסעדות סגירת חורף.

איטום מוחלט, אסתטיקה מוצלחת

סגירת החורף לא רק מספקת פתרון פרקטי לבתי קפה ומסעדות ומאפשרת להם לפעול בכל השטח הרלוונטי גם אם קר וגשום, אלא גם מבטיחה אסתטיקה נעימה לעין. בפרט כך הדבר כשמשלבים ביריעות ה-PVC חלונות שקופים שמשמרים קשר עין עם הרחוב, שבחורף תמיד נראה ציורי ושובה לב, ובמיוחד כשיורד גשם.

החומרים מהם מיוצרת סגירת חורף

סגירת חורף מיוצרת במרבית המקרים מ-PVC, וזאת לנוכח העמידות המרבית שלו. יתרון נוסף של הפוליוויניל כלוריד, אחד מ-3 הפולימרים הסינתטיים הכי נפוצים, הוא המחיר הסביר שלו – כך שבעלות לא גבוהה יכולים בתי הקפה והמסעדות להציע לאורחיהם לשבת בחוץ וליהנות מטמפרטורה נעימה ואווירה חיובית במיוחד (מה גם שניתן להוסיף על סגירת החורף גם מאוורר לחימום אותו מרחב חיצוני או "פטריה" מפיצת חמימות).

אילו היתרים נדרשים על-מנת להתקין סגירות חורף?

חשוב להדגיש כי על בתי הקפה והמסעדות שמבקשים ליהנות מכל היתרונות של סגירת חורף להצטייד מבעוד מועד באישור מיוחד מטעם הרשות המקומית. אישור זה נקרא "היתר לפרגוד", וכדאי לדעת שהוא לא ניתן אוטומטית אלא מחייב הקפדה על תנאים שונים. כך למשל סגירות החורף חייבות לכלול דלת הזזה, ועוד תנאי הכרחי הוא אישור על היציבות והבטיחות של הסגירה, וזאת מטעמו של איש מקצוע מוסמך לכך.

היתר פרגוד תקף לאורך כל החורף, פרק זמן שהגדרתו עשויה להשתנות בין רשות מקומית אחת לשנייה, אבל ככלל מדובר על התקופה שבין אוקטובר או נובמבר לבין אפריל או מאי (כדאי לזכור שגם אם ישנם ימים חמים מאוד כבר החל ממרץ, בשעות הערב עדיין תיתכן קרירות שמחייבת סגירה).