מתקני תצוגה לתערוכות

כל מה שחשוב לדעת על מתקני תצוגה לתערוכות

כל מי שלוקח חלק בתערוכה (או בכנס מקצועי) רוצה כמובן למנף את ההשתתפות למטרות שונות ולמשוך אליו מקסימום תשומת לב מצד קהל היעד. מתקני תצוגה הם דרך מצוינת להבטיח תשומת לב רצויה, ובשפע, ואפשרות להפיק תועלת רבה מהתערוכה.

הסוגים השונים של מתקני התצוגה

הצורך בהתבלטות גם בתוך תערוכה שמטבעה מציעה לקהל המבקרים בה אינספור אטרקציות וגירויים הוביל ליצירתם של שלל מתקני תצוגה לתערוכות.

בין האפשרויות הפופולריות ביותר: רולאפים רחבים (מתקן בסיסי שעלותו נמוכה ובולטותו גבוהה, ובנוסף ניתן לנייד אותו בקלות רבה), מתקן לפרוספקטים בצורת זיגזג (מתקן תצוגה לתערוכות שמאפשר להפיץ חומר פרסומי מגוון), דלפקים (שגם מאפשרים לעובד לעבוד בנוחות וביעילות וגם מהווים שלט בולט. בדרך כלל הדלפקים בנויים מאלומיניום, יש בהם מדף פנימי לאחסון פריטים שונים וניתן ליצור אותם בכל צורה שתרצו), עמדות טעינה לסמארטפונים (מתקני תצוגה לתערוכות שתמיד זוכים לפופולריות רבה, שהרי תמיד יהיו מבקרים שירצו למלא את סוללת הסלולרי שלהם ותוך כדי כך ייחשפו למסרים הפרסומיים שמציגה העמדה הממותגת), ויטרינה מוארת (עמדת מכירה אטרקטיבית שיכולה לשמש גם כדוכן זמני בקניון. את חזית הוויטרינה כדאי לעצב ולמתג באופן שובה לב, והתאורה תורמת אף היא להעצמת הבולטות), קירות תצוגה (בין אם קיר גב במה, קיר צילום, קיר חסויות, פופ אפ בד וישנן עוד אפשרויות), תיבת הגרלות שגם אותה ניתן לעצב בכל דרך שתרצו, והאפשרויות עוד רבות ומגוונות.

האם לרכוש או לשכור מתקני תצוגה לתערוכות?

מאחר שתערוכה היא אירוע חד פעמי באופיו, ההמלצה היא בדרך לשכור מתקני תצוגה לתערוכות. בדרך זו ההשקעה הנדרשת נמוכה יחסית ויחס העלות-תועלת שמניב המתקן הנבחר גבוה במיוחד. בכל מקרה חשוב להפקיד את עיצובו של מתקן התצוגה המיועד לתערוכה בידיים מקצועיות ומנוסות במיוחד, כך שמבחינה פונקציונלית המתקן יהיה איכותי להפליא, ומבחינה ויזואלית הוא ימשוך את תשומת הלב הרצויה גם בתערוכה מרובת אטרקציות וגירויים ויזואליים.

דגש חשוב במסגרת עיצוב ומיתוג המתקן הוא לבסס אותו על מחקר שוק ובפרט אפיון ה-DNA של המציג בתערוכה שזקוק למתקן, ושל המוצרים או השירותים שברצונו למשוך אליהם תשומת לב.