מטבח כפרי

מטבח כפרי – האם הוא מתאים לי

מטבח כפרי הוא אחד הטרנדים הבולטים בימינו בתחום עיצוב המטבחים, וזאת בעקבות הפופולריות הגורפת של העיצוב הכפרי באופן כללי.

מטבחים כפריים מצליחים להקנות תחושה טובה לכל מי שנמצא בהם, וגם המחמאות של האורחים שמגיעים לבית ונהנים "רק" מהחזות של המרחב הקולינרי ולא מהיתרונות הפרקטיים שלו מעידות כי ההשקעה במטבח משתלמת.

באילו בתים מתאים מטבח כפרי?

מטבחים כפריים מתאימים כמעט לכל דירה או בית. בפרט כך הדבר כשמדובר על בתים פרטיים במרחב הכפרי, שהרי החיבור בין מרחב כפרי למטבח בעל מאפיינים כפריים הוא טבעי ומתבקש. בהקשר זה כדאי לציין שבימינו ישנם יותר ויותר בתים כאלה, בעיקר לנוכח ההרחבות בקיבוצים ובמושבים שמאפשרות הן לדור הצעיר באותם ישובים להישאר במקום בו גדלו והן לקהל עירוני ליהנות מהיתרונות של חיים הרחק מהמרחבים האורבניים הצפופים (אגב, הצפי הוא שמגמה זו תלך ותתרחב, בעיקר בגלל הקושי להתפרנס רק מחקלאות והצורך לנצל היטב את השטח ואת הנדל"ן).

אבל גם בדירות בלב הערים הגדולות מטבח כפרי הוא קונספט מבורך שמבטיח גם אסתטיקה משובחת, גם תחושות נעימות וגם פונקציונליות מוצלחת למדי. למעשה המגבלה היחידה שעלולה למנוע מכם ליהנות ממטבח בעל מאפיינים כפריים היא גודל – מטבחים כפריים מטבעם זקוקים למרחב גדול, ואם אתם חיים בדירה קטנה אפשר אמנם להשתמש במוטיבים כפריים לעיצוב המטבח, אבל בסופו של דבר התוצאה לא תהיה מטבח כפרי קלאסי אלא גרסה מסוימת שלו.

מה מאפיין את עיצוב המטבחים הכפריים?

כאמור אחד המאפיינים המרכזיים של המטבחים הכפריים הוא מרחב גדול שיוצר גם מעברים מרווחים בתוך המטבח כך שמדובר בחלל שהוא לא רק שובה לב אלא גם נוח מאוד לעבודה, ואפילו כשמדובר בשימוש אינטנסיבי במרכיבים השונים שבו.

עוד מוטיב בולט הוא חלון בעל מפתח גדול כדי שתיכנס פנימה כמות משמעותית של אור טבעי, שמחמיא מאוד לסוג זה של מטבחים. בנוסף נעשה שימוש נרחב בעץ על סוגיו השונים ובפרט סביר להניח שבמרכז המטבח תמצאו שולחן עץ מלא רחב ידיים ומסיבי למראה או לחילופין אי מרשים (גם כן עשוי עץ). אלמנט אחר שמתאים מאוד למטבחים בעיצוב כפרי הוא חיפוי קיר מאבן טבעית או מבריקים. פרחים אמיתיים תורמים גם הם לתחושת הכפריות הרצויה, וכך גם סלסלאות של פירות, עציצים עם צמחי תבלין מפוזרים בחוכמה בחלל, צנצנות שונות ובהן למשל עוגיות חביבות או כל מרכיב אחר שמשדר רכות ונעימות, ובנוסף מתאפיין מטבח כפרי במרקמים גסים משהו ובצבעים חמימים (גווני אדמה, כתומים למיניהם, סוגים שונים של ירוק וצהוב, ועוד).