מיחזור משכנתא

מחזור משכנתא: סוף כל סוף מחזור שממש מרוויחים ממנו!

אופנת המחזור נמצאת עימנו כבר שנים רבות, וישנם אנשים שאף מתפרנסים מאיסוף בקבוקים והחזרתם לנקודות איסוף למחזור. ובכל זאת, הרי לרוב לא מדובר ברווחים גדולים במיוחד, בטח שלא בסכומים שתראו במחזור משכנתא. 

אם אתם בעלי דירה בישראל, ומחזיקים במשכנתא כבר מספר שנים, יכול מאוד להיות שאתם זכאים להטבות כלכליות יוצאות דופן שיחסכו לכם אלפי, עשרות אלפי, ואולי מאות אלפי שקלים, והכול בהתאם למצב המשכנתא, מצב השוק, ויכולת ההחזר שלכם.

תהליך המחזור למשכנתא הוא פשוט למדי, כלומר, אם אתם מתייחסים לקבלת משכנתא חדשה לגמרי כדבר פשוט. אך אין הוא יותר מורכב מכך, ולשם כך כמובן שמוטב להיעזר ביועץ משכנתאות.

מתי עושים מחזור משכנתא?

הסיבות למחזור המשכנתא רבות ושונות, אך בסופו של דבר הן לרוב מסתכמות בדבר אחד: חיסכון כלכלי, וכמה שיותר, כך יותר טוב. הכלכלה הישראלית והעולמית הן דברים נזילים, גמישים, ומשתנים תדיר. הגורמים השונים המשפיעים על מחיר המשכנתא שלכם רבים, יותר רבים ממה שהאדם הממוצע היה רוצה להבין, ובשביל זה יש אנשי מקצוע שעוקבים אחר כל שינוי וחקיקה, וכל הזדמנות שמאפשרת לבעלי המשכנתאות למחזר ברווח.

שינוי ריביות – מעת לעת מוכרזת ריבית חדשה במשק, ולעיתים ריבית זו תהיה שינוי משמעותי דיו שיצדיק את מחזור המשכנתא שלכם. הסיבה? שינוי קטן בריבית, כאשר מחושב לאורך 15, 20 או 30 שנות החזר, מתווסף לסכום יפה ומכובד.

מי מבצע מחזור משכנתא?

ובכן, השאלה הזו מתחלקת לשתי תשובות, כאשר הראשונה היא כל מי שיכול כמובן, אך השנייה היא כל מי שיכול ויודע שניתן למחזר משכנתא. למרות הכדאיות הגדולה, לא לכולם יש את האפשרות למחזר בית ממושכן.

עד כמה שמדובר במהלך רווחי, כשנעשה בזמן ובהתאם לשינויים במשק, הרי שמחזור משכנתא כמוהו כלקיחת משכנתא, תהליך מורכב למדי, הדורש עמידה בתנאים שונים ומגוונים. הרבה מהאנשים נזכרים כי ניתן לבצע מהלך שכזה רק במקרים בהם יש צורך בכסף – כמו לידת ילד נוסף או אובדן עבודה, אז יש לבצע חישוב מחדש של כלכלת הבית, ולעיתים זה כבר מאוחר, לכן מומלץ לבדוק מעת לעת עם יועץ המשכנתא שלכם את האפשרות והכדאיות של ביצוע מחזור משכנתא כבר כעת.