למה צריך פותח סתימות?

פותח סתימות עשוי להיות חיוני עבור מערכת ביוב סתומה, הגורמת לנזקים בתשתיות וכמו כן לנזקים בריאותיים עבור האנשים המתגוררים בבית. בניגוד לאינסטלטור שיכול לבצע את הפעולות שלו על ידי מכשור ואמצעים כימיים שונים, פותחי סתימות טבעיים יכולים לבצע פעולה אפקטיבית באותו המידה – רק ללא הסיכון הכרוך בה. 

איך עובד פותח סתימות טבעי?

הדבר הכי חשוב ברכישת פותח סתימות הוא, שימת דגש על מניעת נזקים. ישנן אינספור שיטות לפתוח סתימות, ביניהן שיטות מכאניות שונות או שיטות כימיות, שמלבד הפעולה הרצויה, הן מבצעות גם פעולה שאיננה רצויה כמו הישחקות הצנרת וזיהום אוויר ומים שעלול לפגוע באנשים ובחיות. שימוש בחומר שהוא טבעי ומבוסס על שישה סוגים של בקטריות, עושה פעולת ניקיון בצנרת על ידי איכול טבעי של פסולת אורגנית, לרבות שיערות, חלקיקים של אוכל, שומנים ועוד. הניקיון הזה מספיק בכדי לנקות חלק ניכר מן הצנרת ולאפשר זרימה מחודשת של הביוב.

מתי צריך לבצע את הפעולה?

בכדי לשמור על צנרת נקייה, כדאי לבצע בה ניקיון אחת לחודש לערך. חשוב להדגיש, כי בעת פתיחת סתימות בצורה מכאנית, למשל על ידי הזרמת מים בלחץ גבוה או על ידי פומפה – ייתכן שאכן הסתימה תיפתח והמים והביוב יזרמו באופן תקין. עם זאת, במידה והסיבה להיווצרות הסתימה היא צנרת שמלאה בפסולת מבפנים, השיטות הללו לא יתקנו את התקלה לחלוטין ויטפלו בה לגמרי, מכאן שהבעיה תשוב על עצמה בתוך זמן מה. השימוש בחומר פותח סתימות המבוסס על בקטריות, יכול בהחלט גם למנוע תקלות עתידיות לכן אם מבצעים את הפעולה עמו אחת לחודש – שומרים על צינורות נקיים מפסולת אורגנית לכל אורכם.

מדוע חשוב להשתמש רק בחומר שעבר אישור על ידי מוסדות מוכרים?

לשמירה על צנרת הביוב נקייה, יש משמעות ארוכת טווח באשר לבריאות בני האדם ובעלי החיים שמתגוררים בבית. כל שימוש בחומרים שממיסים או מאכלים לכלוך בתוך הצנרת, צריך להיעשות בתבונה רבה. מסיבה זו, מומלץ לרכוש אך ורק מוצרים של פתיחת סתימות שעברו אישור על ידי התקנים המחמירים ביותר, לרבות משרד הבריאות הישראלי וה FDA האמריקאי.