כיצד לחצן מצוקה יוכל לסייע להציל חיים?

ישנם מצבים שבהם היכולת לבקש עזרה וחוסר היכולת לעשות זאת, תהיה קריטית לשמירה על חיי האדם. קחו לדוגמא מצבים כגון אירוע מוחי, התקף לב ושאר מצבים המאופיינים בתסמיני חולשה וחוסר יכולת לתפקד. לחצן מצוקה הוא אחד הפתרונות הנפלאים של השנים האחרונות, המאפשרים למשתמש לקרוא לעזרה בלחיצת כפתור אחת, בלי לבזבז זמן בלמצוא את הפלאפון ולהסתבך עם מסך המגע במציאת מספר החירום, ובלי לגמגם הסברים על מה שהוא מרגיש.

מוקד מקצועי הפועל 24 שעות ביממה, יקבל את הפנייה ויפעל במהירות. זאת מכיוון, שכל אדם המתחבר ללחצן המצוקה המתקדם מעביר למוקד פרטי מידע אודות ההיסטוריה הרפואית שלו, פרטים אישיים על מקום המגורים, כמה נפשות בבית. כשכל פרטי המידע הרלוונטיים בידי המוקד, יוכל להרשות לעצמו לפעול מהר יותר ויעיל יותר ובלי טעויות בכדי להעניק למטופל את השירות הטוב והמהיר ביותר.

לבחור לחצן מצוקה נכון

העניין הוא, שיש סוגים שונים של לחצן מצוקה מהם כדאי לבחור את הטוב והמתקדם ביותר שיענה על מרב הצרכים והדרישות של הלקוחות השונים:

  • לחצן רגיל – ההבדל בין הלחצנים השונים תלוי ביעד אליו מגיעה הקריאה. קחו לדוגמא את לחצן המצוקה הישן יותר והמוכר, זה שהקריאה שלו מגיעה בעיקר לקרובי משפחה וחברים בהם בחר המשתמש, ישר לטלפונים הניידים שלהם. אלו מגיעים אליו (אם כי פחות מהר בדרך כלל מה שהיו רוצים), ובדרך כלל לא תמיד יודעים כיצד לפעול. זהו מצב שאינו נעים ונוח לאף אחד; לא למשפחה שמעוניינת להיות שם עבור סבא או סבתא ולא יודעת כיצד לפעול, ולא עבור מי שלחץ על כפתור מצוקה וכעת מבזבז זמן בלתת הסברים בנוגע למצבו.
  • לחצן מתקדם – לצד לחצן מצוקה הפשוט והחד פעמי, קיימים לחצני מצוקה מתקדמים הרבה יותר; לחיצה אחת תהפוך לקריאה שתתקבל במוקד חירום הזמין בכל יום ובכל שעה. באותו מוקד, כבר נמצאים פרטי המידע אודות המטופל הספציפי, כך שהמוקדנים שמכירים את ההיסטוריה הרפואית שלו ואת הסיטואציות שעלולות לקרות לו, יודעים כיצד לפעול במהירות האפשרית ולטפל במצב; לשלוח רופא או אמבולנס למקום האירוע, להפנות את המטופל לשירותי ייעוץ שונים ועוד. אפילו במקרים בהם השיחה מתנתקת, המוקדן יכול לבצע שיחה חוזרת ולוודא שהכל באמת, אבל באמת בסדר.

הכי חשוב – שתרגישו טוב!

השגרה המוכרת והאהובה על כולנו יצאה לחופשה שנמשכת כבר כמה חודשים, בהם מומלץ לכולנו להישאר בבית כמה שיותר. כך, לחצן מצוקה מאפשר לא רק לפנות למוקד אלא גם להזמין רופא עד הבית במקרה ואיננו חשים בטוב. לצאת החוצה זו לא אפשרות מומלצת, בטח ובטח שלא להגיע לקופת החולים. בלחיצת כפתור אחת רופא מקצועי יהיה בדרך אליכם, להעניק לכם אבחון מקיף ומעמיק ולהפנות אתכם לטיפול רפואי מתאים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *