טפטים: זה חוזר, ובענק!

שנות השבעים היו ידועות בלא מעט דברים, אבל בעולם העיצוב אחד הדברים הבולטים, שהיו כמובן מאליו לעיצוב הבית בזמנו, הוא כמובן הטפטים. טפטים לקירות הבית, לקירות המשרד, משרדי הממשלה, חדרי הישיבות, המטבח, הסלון, משרדים ציבוריים ומשרדים פרטיים, מועדוני לילה וחנויות ספרים – כולם בלי יוצא מן הכלל הדביקו טפטים על הקירות.

הרבה מים עברו בנהר העיצוב המשתנה בקצב מהמם, והטפטים איבדו מזוהרם, חזרו, נעלמו, ונשארו תמיד כגחמת עיצוב של המעיזים ומביני העניין. ההבדלים הגדולים, שלא לומר העצומים, הם בעיקר ארבעת הדברים החשובים ביותר.

ההבדלים הגדולים בטפטים של פעם ושל היום

  1. איכות – איכות ההדפסה, איכות הדבקים, איכות החומרים באופן כללי, בכל אספקט של הטפט, השתנה באופן כה קיצוני עד כי קשה להבין שמדובר באותו המוצר. כיום איכות החומרים יוצאת מגדר הרגיל, כמו למשל ההבדל בין טלפון החוגה לטלפון הסלולארי החדיש ביותר.
  2. סגנון – אין הגבלה, יש רק חופש, וכיום תוכלו להזמין טפטים בכל צורה בכל גודל ועם כל סגנון, עם מגוון צבעים שפעם פשוט לא היה זמין טכנולוגית.
  3. מגוון – לא סתם "מדבקה על קיר", כיום יש מגוון רחב של סגנונות מעבר לצבעים ולעיצובים, אלא אפילו במרקם המגע של הטפטים, מה שהופך את הטפט לחוויה בתלת-מימד.
  4. טכנולוגיה – מה שאפשר לעשות היום ברמה הטכנית בהדפסת הטפטים הוא פשוט יוצא מגדר הרגיל, מעבר למה שניתן לפרט כאן.

אז מה עושים עם הטפטים היום?

דבר ראשון, בעלי עסקים ממנפים את הטכנולוגיה הזמינה והזולה הזו כדי למתג מחדש ולעורר עניין בלקוחות שלהם, שלא לדבר על יצירת אווירה גם בקרב העובדים. הנגישות הגבוהה, הקלות והפשטות שביישום, לצד המחיר הנגיש והגמיש מאפשר לבעלי עסקים לדאוג לחיוניות העסק מבלי לדאוג מנטל כלכלי, כך שכולם נהנים, עובדים, מנהלים ולקוחות כאחד.

מעצבי פנים (וגם חוץ) נהנים מכלי מעולה לשדרוג העיצוב שלהם, ובעצם המראה של הבית או העסק שהם מעצבים, לטובת הלקוח. אבל עם טפטים, והפשטות שהם מציעים, אין חובה להיות מעצב, וגם אתם יכולים ליהנות משדרוג המרחב בקלות ובמהירות עם טפטים מודרניים בהתאמה אישית.