וילונות לבית

רכישת וילונות לבית – כך תעשו זאת נכון

בחירת וילונות לבית איננה משימה פשוטה כפי שרבים חושבים. מדובר על פריט גדול ממדים, אשר בולט בוויזואליות שלו ולכן חשוב להשקיע מחשבה, לפני שקונים וילון. הווילונות שבבית לא חייבים להיות תמיד זהים בכל חדר, מכיוון שבדרך כלל לכל אחד מן המתחמים בבית יש את העיצוב שלו ואת הצבעים המתאימים לו. עם זאת, כדאי לחשוב על "קו עיצובי" כשבוחרים וילונות ובעיקר לוודא שאתם יודעים כיצד לנקות אותם, במידה ויוכתמו או בכדי להסיר מעליהם את האבק המצטבר לאחר זמן.

אילו סוגי וילונות לבית קיימים?

בחנויות המוכרות וילונות לבית תוכלו למצוא שפע של מוצרים שונים, שיכולים להפוך את החדרים שלכם להרבה יותר יפים ובעיקר נעימים לשהייה. וילון בבית יכול להיות גם פריט נוי שמוסיף צבע ברקע של החדר, אך בעיקר הוא מהווה מחסום ומסנן כנגד השמש והאור. הגפה של וילון בחדר השינה, למשל, מייצרת תחושה של פרטיות ואילו בסלון ניתן לפתוח את הווילון בבוקר ולהרגיש את אור השמש נכנס ומביא עמו שמחה ותחושת ערנות מבחוץ. בין אם בחרתם וילון העשוי בד או וילון ונציאני מפלסטיק, כדאי לשאול מראש בחנות כיצד ניתן לנקות את הרכש החדש, על מנת לשמור עליו במצב מיטבי לאורך זמן.

כיצד בוחרים את הדגמים המתאימים לעיצוב של הבית

בחירת הדגמים של הווילונות בתוך הבית יכולה להיעשות לפי העיצוב, לפי נוחות השימוש וכמובן שהיא מושפעת גם מהתקציב הפנוי שלכם. אם מדובר בווילון לחדר של ילד קטן, למשל, אשר צריך לתפעל אותו בעצמו – עדיף לבחור פריט שאיננו כבד ושהילד יכול להסיט אותו לצדדים בקלות, או ללחוץ בנוחות רבה על כפתור ההגפה – כאשר מדובר בווילון חשמלי. נסו לחשוב מראש, עבור חדר, איזה ווילון יכול להתאים לו – ורק לאחר החשיבה הזו מוטב לגשת לחנות ולבחור את הדגם הספציפי. באשר למחירים, כדאי לנסות ולקנות וילונות לבית כולו מאותה החנות ובאופן כזה לקבל, אולי, מחיר מבצע עבור הרכישה הגדולה. נסו להתייעץ עם המוכרים בעסק שבו בחרתם ולקבל רעיונות באשר לווילונות שאתם עומדים לקנות והגיעו עם "ראש פתוח", כיוון שיתכן שתקבלו עצות נהדרות שיועילו הן ליופיו של הבית והן לנוחות השימוש בווילונות.