התקנת דשא סינטטי

התקנת דשא סינטטי – איך זה נעשה?

חולמים על דשא סינטטי בגינה שלכם? כאן נסביר בדיוק מה צריך לעשות בשביל זה!

הכנה ראשונית לקראת התקנת דשא סינטטי

השלב הראשון בתהליך של התקנת דשא סינטטי הוא הכנת השטח. הכוונה היא לכך, שיש להחליט מהו השטח, עליו תרצו להתקין את הדשא, לתחום אותו ולהכין אותו לקראת התקנת הדשא. ההכנה כוללת ריסוס כנגד עשבים טבעיים, על מנת שלא יזיקו לדשא הסינטטי, לשטח את השטח ולנקות אותו מעצמים בלתי רצויים וצמחים קיימים כדי שהדשא יהיה שטוח ונעים ולפזר שכבת חצץ.

השלב הבא

השלב השני בתהליך הוא שלב התשתית. שלב זה כולל פיזור של חצץ דק, הלא הוא חצץ שומשום, והידוק שלו. זאת, כדי שהדשא הסינטטי ירגיש יותר נעים וטבעי. לאחר מכן יש לפרוש יריעה גיאו טכנית, שהיא יריעה חדירה למים, שתאפשר חדירה של מים באם יהיו ותעזור גם כן למנוע צמיחה של עשבים שוטים.

עכשיו מתחילים!

השלב השלישי בתהליך הוא השלב של התקנת דשא סינטטי. בשלב זה פורשים את הדשא הסינטטי על השטח הרצוי וחותכים אותו לפי המידות הרצויות ולפי צורת השטח. שלב זה הינו שלב קריטי בשביל המראה הסופי של הדשא הסינטטי!

מתאימים לתנאי השטח

אמנם נדמה, שפרישת הדשא הסינטטי הוא השלב הסופי, אבל יש עוד שני שלבים בדרך אל הדשא שחלמתם עליו. הראשון מבניהם הוא השלב של ההתאמה בין היריעות מבחינת המרחק ביניהן והדבקה שלהן האחת אל השנייה. שלב זה נועד לייצב את הדשא הסינטטי וליצוא מראה חלק ואחיד.

השלב האחרון

השלב האחרון בתהליך של התקנת דשא סינטטי כולל קיבוע של משטחי הדשא אל הקרקע באמצעות יתדות ייעודיים והברשה של הדשא בכלים המתאימים. במידה והדשא שבחרתם דורש מילוי של חול, יש לעשות זאת לאחר הקיבוע ולפני ההברשה.

ומה עכשיו?

עכשיו, כשהדשא הסינטטי הותקן בגינה שלכם, זהו הזמן ליהנות מהמראה שלו, מהמגע שלו תחת רגליים יחפות ומהאפשרות להתרוצץ עליו בלי להסתכן בפציעה מעשבים שוטים, אבנים וכדומה. או בקיצור – פשוט ליהנות!