מה חשוב לדעת על הליכון מתקפל?

היכולת להתנייד היא אחת היכולות החשובות ביותר לכל אדם, ובמידה רבה מגדירה את מידת העצמאות שלנו. עבור מי שמתקשה להתהלך בכוחות עצמו ולשמור על יציבות, הליכון הוא אביזר מוביל במיוחד ואפילו קריטי. הליכון מתקפל מאפשר להיעזר בפתרון זה בכל מקום ובשיא הנוחות, ולכן אין פלא שהוא זוכה לביקוש הולך וגדל.

מנגנון קיפול פשוט

עצם היכולת לקפל את ההליכון, וכך להכניס אותו בפשטות למשל לרכב, ובאופן כללי לאחסון אותו בנוחות, מהווה יתרון משמעותי. כדי להבטיח מקסימום נחת מהמוצר, כדאי לוודא שמנגנון הקיפול קל במיוחד לתפעול, כך שבלחיצת כפתור פשוטה ההליכון נסגר וגם נפתח. בדרך זו תוכלו להשתמש בהליכון גם בבית ובקרבתו אבל גם למשל כשאתם נוסעים לקניון, לבקר את המשפחה או בכל מקום אחר.

משקל נמוך ורוחב אידיאלי

הליכון מתקפל קל משקל הוא פתרון שגם קל לקפל אותו לממדים שמאפשרים אחסון ברכב, במטוס ובכל מקום אחר, וגם ההחזקה שלו לא מכבידה יתר על המידה. בהתאם כדאי לבחון גם את המשקל של כל הליכון. 

פרמטר רלוונטי נוסף הוא הרוחב, כדי שלאדם שמשתמש בהליכון כדי להתנייד יהיה נוח לאחוז בשתי הידיות. הגובה מתכוונן ולכן מובטחת התאמה מדויקת מבחינה זו (ורצוי כמובן לנצל את האופציה הזו כדי שההליכה תהיה טבעית, משוחררת, נוחה ובטוחה).

מה עוד חשוב לבחון לגבי הליכון מתקפל?

ההליכונים המתקפלים מיוצרים מחומרים מתקדמים כמו אלומיניום וכרום, ולכן הם עמידים מאוד – גם כשפותחים וסוגרים אותם פעמים רבות וגם כשהשימוש אינטנסיבי באופן כללי. בנוסף כדאי לבדוק מיהי היצרנית של ההליכון וגם לרכוש הליכון מתקפל דרך חברות ותיקות ומוכרות שמקפידות על איכות המוצרים משווקות.

מרכיב נוסף בשיפור איכות החיים של האדם שמשתמש בהליכון – בין אם מדובר בקשיש ששריריו חלשים ולכן הוא זקוק לעזרה, בין אם מדובר באדם שסובל ממחלה או פציעה ובין אם השימוש הוא במסגרת תהליך שיקום – הוא נקודות סיוע על גבי ההליכון שהתפקיד שלהן הוא לעזור בזמן המעבר מישיבה לעמידה. מעבר שכזה הוא נקודת תורפה באופן כללי ולכן פותחו אמצעים נוספים להקלה על ההתמודדות איתו ובהם למשל הגבהה לאסלה.