הדפסת ספרים

הדפסת ספרים לכל דורש

תמיד חלמתם להוציא ספר? השלב הראשון הוא שלב ההדפסה! במאמר זה נלמד אתכם את כל מה שעליכם לדעת על הדפסת ספרים לסופר המתחיל.

בשביל מה להדפיס?

מי שנדבק בחיידק הכתיבה יודע, שמדובר על צורך אמתי להתבטא ולהביע עמדה, רעיון, דעה או תחושה. מעבר לכך, מי שאוהב לכתוב יודע גם, שעצם הכתיבה מאפשרת פורקן מסוים לתחושות המציפות את הכותב, אבל זה בדרך כלל לא מספיק ואז עולה הצורך לאפשר גם לאחרים לקרוא את מה שלכותב יש לומר לעולם ולעתים, גם חשוב לכותב לקבל את התגובות למה שכתב. לשם כך, עליו לשחרר את הכתוב ולהוציא אותו לאור.

מעט על הדפסת ספרים

מכונות הדפוס, שהיו כאן הרבה לפני עידן המחשב והאינטרנט, עדיין משרתות אותנו בדרכים שונות ומגוונות ולמעשה, קשה לדמיין את החיים בלעדיהן. אחד התפקידים הבכירים ביותר של מכונות הדפוס הוא הדפסת ספרים וגם כיום, כאשר כמעט הכל אלקטרוני, רבים מקוראי הספרים מעדיפים ליהנות מחוויית המגע עם הדפים, הריח שלהם והתנועה הכרוכה בהחלפת עמודים לאורך פעולת הקריאה.

הכינו עצמכם להדפסה

הדפסת ספר היא תהליך רגשי לא פחות מאשר מעשי. זאת, משום שמדובר על חשיפה של מה שנכתב לאורך זמן רב ובמאמץ רב ומרבית הכותבים שמים את ליבם בתוך הכתוב ועל כן חשוב מאוד להתכונן לכך נפשית לא פחות מאשר כלכלית!

איך זה עובד בפועל?

כאמור, הדפסת ספרים היא השלב הראשון בהוצאת לאור של הספר שלכם, מיד לאחר כתיבתו ועריכתו. בשלב זה חשוב לבחור בית דפוס, שיוכל לא רק להדפיס לכם את הספר, אלא גם לייעץ לכם לגבי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת ולהציע לכם מחיר הוגן.

אפרופו מחירים

המחירים של הדפסת ספרים משתנים לא רק בין בית דפוס אחד לאחר, אלא גם בהתאם לצרכים שלכם. לדוגמה, אם אתם רוצים לכרוך את הספר בכריכה קשה או רכה, מספר העמודים שלו, מספר העותקים הרצוי ועוד. היות שפרמטרים אלו משתנים מספר אחד לאחר, לא ניתן לקבוע מראש מחיר אחיד להדפסת ספרים ויש לברר באופן ספציפי לגבי כל ספר בנפרד.