גרמין

גרמין

אוהבי הספורט העלו בשנים האחרונות את רף האימונים ואת רף המדידות השונות במהלכם. רבים מהם רכשו שעונים המודדים את הדופק במהלך הריצה ובסופה. מספרם של חובבי הריצה, חצי המרתון והמרתונים הישראלים עולה בהתמדה בכל שנה. הספורט המוכר והאהוב הפך מזמן לאג'נדה חברתית המרכזת קבוצות של חברים וקבוצות אימון הנהנים מהמיזם המשותף ומההווי הנפלא השורר ביניהם כולם תומכים זה בזה ומשיגים יחד ולחוד תוצאות מדהימות שמשתבחות עם הזמן.

שעוני גרמין

החברה הוותיקה הקיימת כבר למעלה ממאה שנה ומתמחה בייצור של מוצרי ניווט ותקשורת עבור הספורטאים. כל מוצר של גרמין הוא פריצת דרך טכנולוגית ובכל פעם נחשפות יכולות חדשות שפותחו על ידם, המסייעות מאד לספורטאים .

ההמצאות הייחודיות של גרמין ייעלו מאד את שיטות המדידה גם עבור מי שעוסק בתחום הימאות, הרכב, התעופה, אימוני כושר גופני וניווט לווייני.

סוגי השעונים הקיימים

קיימים כמה סוגי שעונים ברמות שונות המציגים את נתוני הדופק במהלך האימון ובמהלך ההתאוששות ממנו, כך רואים את היכולת הפיזיולוגית של הספורטאי ואת השינוי מאימון לאימון, אם קיים שיפור או הרעה.

השעונים החדישים מסוגלים לבצע ניטור של פעילות הדופק ישירות מפרק כף היד ללא צורך בחיבור רצועה שהפריעה למתאמנים במהלך הריצה והפעילויות הספורטיביות האחרות.

קיימים נתונים טבעיים המשפיעים על הדופק כמו חוסר בשעות שינה, עומס של אימונים מחלה או עייפות.

שעונים המתחברים לתוכנות ולאתרים

החיבור לאתרי האינטרנט של היצרנים מאפשר להזין את נתוני האימונים בזמן אמת ולקבל ניתוחים גראפיים על איכות האימונים, כמות הקלוריות ששרף המתאמן בכל יום ואיכות השינה שלו.

האתרים ממליצים גם על תכניות אימוניות ייעודיות לרצי חצי מרתון ומספר מסוים של קילומטרים . זוהי ההכוונה הנכונה לביצוע המשימות על פי הפרמטרים הנדרשים ובהתאם לתוצאות.

חיבור לתוכנת הניווט

חיבורו של השעון לתוכנת הניווט מאפשרת לראות את תוואי הדרך כדי לדעת מהי הדרך המתאימה ביותר לריצה. לעיתים מכשיר הניווט אינו פועל עקב מיסוך של בניינים גבוהים או מזג אוויר המפריע לקליטת הנתונים.

יש להטעין את סוללת השעון על פי הוראות היצרן כדי שתהיה טעונה במלואה לקראת כל אימון.