בקרת לחות

מידע חשוב על בקרת לחות

במגוון רחב של שטחים תעשייתיים דרושות מערכות בקרה על הטמפרטורה והלחות בחדר, כאשר לכל מקום נקבעים כללים שונים על פי אופי העבודה במקום, המוצרים המיוצרים במקום, דרגות הסיכון ועוד. בכדי למדוד את רמת הלחות בחדר ולשלוט עליה וכמובן, לקבל התראות במקרה של חריגה, ניתן להתקין בקרת לחות או להשתמש בבקר נייד.

מכשירי בקרת לחות מאפשרים לכם לדעת בכל רגע נתון מהי כמות הלחות בחדר, לאפשר לכם להיות בטוחים כי אתם עובדים על הסקאלה הנכונה ובמקרים של חריגה, לפעול בהתאם.

איך לבחור את הבקר המתאים?

היום ניתן למצוא מגוון רחב של מכשירי בקרת לחות בשוק, כאשר ההבדלים ביניהם יכולים להיות רבים כמו טווח המדידה המתאים, עמידות בתנאי טמפרטורה ולחץ קיצוניים, התמודדות מול עיבוי, שימוש בסביבת עבודה בדרגת סיכון גבוה, צורת ההתקנה של המכשיר, כיול שלו, נוחות העבודה איתו ועוד.

כל פרט כזה יכול להשפיע על הרכישה שלכם, ועל השימוש בבקר וההתאמה שלו לעבודה המבוצעת אצלכם, ולכן חשוב מאוד לבדוק את הבקרים השונים על פי הנתונים הללו ולבצע השוואות בין הבקרים שאתם מוצאים כך שתהיו בטוחים כי אתם בוחרים את הבקר הנכון והמתאים ביותר עבורכם.

אם אתם לא בטוחים, פנו לקבלת ייעוץ מקצועי בנושא. שימו לב כי מדובר בנושא בטיחותי חשוב מאוד. בקר כזה יכול לסייע בשמירה על הבטיחות ולהפוך את הבטיחות במקום העבודה להרבה יותר גבוהה או ההפך, לגרום לסיכונים רבים. לכן חשוב מאוד לבצע בדיקה מקיפה כך שבסופו של דבר תבחרו את בקר הלחות הנכון ביותר עבורכם.

אילו נתונים הם החשובים ביותר?

הנתונים החשובים ביותר שאתם צריכים לבדוק לפני רכישת מכשירי בקרת לחות הם:

  1. זמן תגוה מהיר.
  2. טווח מדידה אופטימלי.
  3. עמידות מול כימיקלים וחומרים מסוכנים.
  4. רמת הדיוק.

בנוסף, כדאי לבדוק נתוני ליניאריות לאורך טווח העבודה, היסטרזיס (Hysteresis) וחזרתיות, יציבות לאורך תקופת זמן וכן לבדוק את ההשפעה של הטמפרטורה על החיישן של המכשיר.

כך תוכלו לבצע בחירה נכונה וחכמה בהתאמה מלאה לצרכים שלכם.