אביזרי רכב

היכן כדאי לרכוש אביזרי רכב?

כולנו מקדישים תשומת לב רבה, ואפילו רבה מאוד, לקניית מכונית, אבל כשעל הפרק רכישת אביזרי רכב לעתים אנחנו לא מפעילים מספיק שיקול דעת ומבצעים את הקנייה במקום לא מקצועי מספיק ולא אמין מספיק – וחבל.

אביזרי רכב – רק אצל אנשי מקצוע אמינים

חשוב לזכור שחלק ניכר מאביזרי הרכב נועד להגביר את רמת הבטיחות ולספק לנהג/ת ולשאר יושבי הרכב חוויית נסיעה נינוחה ובטוחה, ועל כן כדאי שהקנייה של אותם אביזרים תתבצע במקום מקצועי ואמין שלא ימכור לכם מוצר לא איכותי.

בנוסף, בחלק מהמקרים אביזרי רכב מחייבים התקנה, ואם זו לא מתבצעת באופן מקצועי לחלוטין הדבר עלול לגרום נזק הן לפריט והן למכונית – סיבה טובה נוספת לשדרג את רמת האבזור של הרכב אך ורק במקומות מורשים.

דגש שלישי הוא התאמה למכונית שלכם: חנות אביזרים שאין לה ניסיון ספציפי באבזור מכונית כמו זו שיש לכם עלולה שלא לספק לכם את מלוא התועלת האפשרית, ועל כן כדאי לחפש אנשי מקצוע שכבר התקינו אביזרים כאלה ואחרים במכוניות רבות שזהות לזו שלכם.

אילו אביזרים ישנם?

רשימת האביזרים שאפשר להתקין במכוניות ארוכה, וניתן לחלק אותה ל-4 קטגוריות: אביזרי רכב שתפקידם להעלות את רמת הבטיחות בכל נסיעה, אביזרים שמשדרגים את האסתטיקה של הרכב, אביזרים שנועדו להפוך את הנהיגה לנוחה יותר ואת הנסיעה למהנה יותר ופתרונות לטובת מיגון הרכב ואיתורו אם חלילה ייגנב.

בקטגוריה הראשונה, אבזור רכב בטיחותי, ניתן למצוא פריטים כמו חיישני חנייה שנותנים מענה אפקטיבי לבעיה של ממש – המגבלה המשמעותית של שדה הראייה של הנהג כשהוא נוסע לאחור. חשוב לוודא שמדובר בחיישנים איכותיים, שאכן יתריעו באוזני הנהג אם הוא מתקרב למכשול או לחפץ כלשהו במהלך הרוורס.

הקטגוריה השנייה, אביזרים לשיפור האסתטיקה של המכונית, כוללת פריטים כמו חישוקי מגנזיום, טסות, פסי קישוט, תאורת לד חדשנית וכו', ואילו הקטגוריה השלישית, אביזרי הרכב שהופכים את הנסיעות לנוחות ומהנות, היא גם הרחבה ביותר שהרי בימינו ישנה מודעות גבוהה לחשיבות ההנאה ומיצוי הזמן גם כשאנחנו בכבישים, ובהתאם גם מידת הרצון שלנו לאבזר את המכוניות שלנו. בין האפשרויות: מערכות מולטימדיה מתקדמות שמשמחות את הנוסעים במושב האחורי, ובפרט מתאימות למשפחות עם ילדים כשההורים מעדיפים שהזאטוטים יתרכזו בתכנים שונים ולא יסיחו את דעת הנהג/ת, וכן פתרונות סלולר – כלומר דיבורית בלוטות' שמאפשרת שימוש בטוח בסלולרי בזמן נהיגה (אם כי בכל מקרה מומלץ לצמצם את השימוש למינימום ההכרחי).